MYK VE ADASO ARASINDA YETKİLENDİRME PROTOKOLÜ İMZALANDI
Haber

MYK VE ADASO ARASINDA YETKİLENDİRME PROTOKOLÜ İMZALANDI

KIVANÇ, “ADASO OLARAK TOPLAMDA 9 MESLEK ALANINDA MYK BELGELENDİRME SÜRECİNE BAŞLADIK”

Adana Sanayi Odası (ADASO), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğiyle hayata geçirilen "Adana Mesleki Eğitim Merkezi Teknik Destek Projesi" kapsamında, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) bünyesinde önemli bir adım attı. Projeye dâhil olan Adana Sanayi Odası Eğitim ve Danışmanlık Anonim Şirketi, MYK ile yetkilendirme protokolünü imzaladı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, UNDP Mukim Temsilcisi Louisa Vinton ve EBRD Ankara Ofis Başkanı Mehmet Üvez'in katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinin önemine vurgu yaparak, ADASO’yla yapılan işbirliğinin ve Odaların bu anlamdaki faaliyetlerinin önemini vurguladı.

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, belge sahibi bireylerin yüksek iş disiplinine sahip olduğunu, üretim ve hizmet kalitesini arttığını vurgulayarak, ADASO olarak kurdukları belgelendirme merkezi faaliyetleri çerçevesinde ülke sanayisene katkı sağlayacak olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Toplamda 9 meslek grubunda MYK belgelendirme sürecine başladıklarını belirten Başkan Kıvanç, “Adana Sanayi Odası olarak, Mesleki Yeterlilik Kurumu iş birliğiyle önemli bir adım attık. Bu iş birliği çerçevesinde; Makine Bakımcı Seviye 4, NC/CNC Tezgah İşçisi Seviye 3, Çelik Kaynakçısı Seviye 3, Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı Seviye 3, İplik Bitim İşleri Operatörü Seviye 3, İplik Eğirme Operatörü Seviye 3, Kompleci Seviye 3, Endüstriyel Taşımacı Seviye 3, Motosikletli Kurye Seviye 3 mesleklerinde yetkilendirme protokolü imzaladık. Bu yetkilendirmeler, işgücümüzün niteliklerini artırmak ve sektörlerimizin kalitesini yükseltmek amacıyla atılan önemli bir adımı temsil ediyor. Bu gelişme ile birlikte, sektörlerimizdeki profesyonellerin yetkinliklerini ulusal standartlara uygun şekilde belgelemelerini sağlayarak, iş güvenliği ve verimliliği alanlarında da önemli ilerlemeler kaydedeceğimize inanıyorum."

UNDP Mukim Temsilcisi Louisa VINTON, projenin hedefine ulaşmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtirken, EBRD Ankara Ofis Başkanı Mehmet ÜVEZ de gelecekteki projelerde de Mesleki Yeterlilik Kurumu ile iş birliği içerisinde çalışmayı dört gözle beklediklerini dile getirdi.

 

//