POLONYA İŞ GEZİSİ - TALEP TOPLAMA DUYURUSU
Duyurular

Sayın Üyemiz,

Üye firmalarımızın uluslararasılaşması, güncel gelişmeleri yakından takip etmesi ve ihracatlarını arttırması amacıyla 25-27 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 13. Avrupa KOBİ Kongresi ve Kongre kapsamında düzenlenecek İkili İş Görüşmelerine katılım amacıyla Polonya’nın Katowice kentine yurt dışı iş gezisi düzenlenmesi planlanmaktadır.

Anılan kongre kapsamında aşağıdaki konuların görüşüleceği belirtilmiştir;

Günümüz iş dünyasını etkileyen en önemli değişiklikler ve zorluklar ve bunların Avrupa'da faaliyet gösteren işletmeler üzerinde etkisi olan sonuçları, işgücü piyasasındaki yabancılar; iş süreçlerini etkileyen yapay zeka, küresel rekabette yeni bir dönüm noktası olan Büyük Çip Savaşı, değişken bir ekonomik ortamda bir işletmeyi yönetmek, dünyadaki yeni eğitim modelleri, 2024'teki önemli yasal değişiklikler, kripto para birimleri – paranın geçici modası veya geleceği, AB Mali Perspektifi 2021-2027'nin fırsatları ve zorlukları, değişim zamanlarında güvenli bir şekilde yatırım yapmak, akıllı ulaşım ve lojistik ile uluslararası anlaşmaların güvenliği.

Kongre süresince düzenlenecek olan B2B toplantıları firmalara; tedarik zincirlerini oluşturmak, güvenilir ortaklar bulmak ve iş ilişkilerini güçlendirmek için alternatif yollar bulmak üzere Avrupa'nın her yerinden tüm aktörleri (şirketler, kümeler, üniversiteler vb.) bir araya getirmek için bir fırsat sunacaktır.

Kongre ve B2B etkinliği için detaylı bilgilere aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşılabilir.

Söz konusu iş gezisine destek almak için Odamız ve KOSGEB arasındaki görüşmelerimiz devam etmektedir. Gezi destek kapsamına alınırsa yapılacak uygun harcamaların %60’ı KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

Bilgileri paylaşılan yurt dışı iş gezisine katılmayı düşünen üyelerimizin 18.09.2023 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Katılım Talep Forumunu doldurmalarını rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

(Not: Duyurusu yapılan program yeterli katılımcı sayısına ulaşılması durumunda gerçekleştirilecektir.)

B2B Etkinliği https://katowice-b2b-2023.b2match.io/ 

13. Avrupa KOBİ Kongresi (Polonya/Katowice): https://ekmsp.eu/en-us/#about-congress

2022 yılında düzenlenen kongrenin videosuna ulaşmak için tıklayınız

 

 

 

 

//