TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ARAŞTIRMASI
Duyurular

Sayın Üyemiz,
 

İstanbul Sanayi Odası’ndan alınan yazıda; 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasının, sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli bir referans niteliğinde olduğu ve 50 yılı aşkın süredir Türk sanayi sektörünün gelişimine ışık tutan araştırmanın, katılımcı kuruluşların yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına da katkıda bulunduğu belirtilmektedir.

2023 yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasına katılabilme alt sınırının, net üretimden satışlarda 750 milyon TL. olarak tespit edilmiş olduğu belirtilmektedir.

Büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satışlar büyüklüğünün Kurumlar Vergisi Beyannamesi (E-beyanname) ile tutarlı olması gerektiği belirtilmekte olup söz konusu koşulları karşılayan ve 2023 yılı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasına katılmak isteyen kuruluşların; www.iso500.org.tr adresinde yer alan "Anket Kullanıcı Girişi" uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve Kurumlar Vergisi Beyannamesini (E-beyanname) 3 Mayıs 2024 tarihine kadar sisteme yüklemeleri gerektiği belirtilmektedir.

Türk sanayi sektörüne yönelik en önemli araştırma niteliğinde olan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması" na katılımınızı rica ederim.

Saygılarımızla.

 

Detaylı bilgi ve sorular için:

İSO Ekonomik Araştırmalar ve

Kurumsal Finans Şubesi

iso500@iso.org.tr

 

 

 

 

 

 

                                                 

//